Wynik beta hcg a ciąża

Witam,

dzisiaj odebralam wynik beta hcg i wynosi on 34,8. Dzwonilam do lekarki i kazała mi ponownie zrobić za 48 h? Proszę o interpretację, czy ten wynik nie oznacza jeszcze ciąży?

Z góry dziekuje

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Podana przez Panią wartość upoważnia już do rozpoznania ciąży. Istotna jest dla nas jednak również dynamika wzrostu stężenia beta HCG. Stężenie to powinno w początkowym okresie ciąży wzrastać co najmniej dwukrotnie co dwa dni. Pani lekarz chce zapewne ocenić, czy tak się dzieje w Pani przypadku i tym samym mieć informację co do prawidłowego przebiegu ciąży. Brak dwukrotnego wzrostu świadczy o zwiększonym ryzyku poronienia lub ciąży pozamacicznej (ale nie jest z nimi równoznaczny!).
Pozdrawiam serdecznie!