Wynik BHCG a brak objawów ciążowych

Witam, otóż mój wnik BHCG wynosi 22,21 mlU/mL, czytałam już w internecie iż jest to ok 3/4 tydzień ciąży, jednakże nie mam objawów ciążowych tzn. nabrzmiałych piersi. Co mam o tym sądzić?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podany wynik rzeczywiście najpewniej oznacza ciążę bez względu na to czy ma Pani jakiekolwiek objawy czy też nie. Napisałam najpewniej, ponieważ ciąża nie jest jedyną przyczyną wzrostu hormonu beta-hCG. Innymi przyczynami mogą być czynne hormonalnie torbiele, zaśniad groniasty całkowity i częściowy, itd. W celu potwierdzenia ciąży proszę udać się do specjalisty ginekologa.