Krwawienie oraz wyniki badania poziomu bHCG i testu ciążowego
2/12/2013 zaczełam krwawić pojechalam do szpitala i zrobili mi badanie krwi bhcg wynik 37 po dwóch dniach kazali powtórzyć 4/12/2013 wynik 26 wysłali do domu i kazali po tygodniu zrobić domowy test ciążowy (który juz miał być czysty) wyszły 2 kreski wiec kazali wrócić powtórzyli badanie krwi bhcg 18/12/2013 wynik 79 powtórzyli 20/12 wynik117. Mieszkam w UK a tu oprócz tych badań niestety na inne takie jak np. usg nie mogę liczyć;( Nic kąkretnego nie chca mi powiedzieć, co to może znaczyć?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane przez Panią informacje niestety nie pozwalają postawić jednoznacznej diagnozy. Podany poziom hormonu beta-hCG może wskazywać na ciążę, aczkolwiek może być to także wynik schorzeń ginekologicznych, które przebiegają z podwyższonym poziomem tego hormonu (torbiele, zaśniad groniasty, itd.). Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, w tym dalsza kontrola poziomu beta-hCG oraz wykonanie USG. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem.