Wynik bHCG wykonany tydzień po owulacji

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 06.04.15. Ostatnio współżyłam z chłopakiem 13.04.15 z zabezpieczeniem, którego jednak nie jesteśmy do końca pewni. Moje cykle trwają 28-29 dni. Owulację powinnam mieć 20 kwietnia, jednak obawiam się że mogła być trochę wcześniej. 27.04.15 zrobiłam badanie beta-hcg z wynikiem <0,1. Czy mam powody do niepokoju? Czy wynik bety jest wiarygodny?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak raczej powinien wynik być wiarygodny. Jeżeli miesiączka nie wystąpi planowo proponuję powtórzyć badanie.