Wynik biopsji tarczycy u 51-latki z niedoczynnością

KOBIETA 51 LAT Niedoczynność tarczycy. Otrzymałam wynik biopsji ( BAC tarczycy) proszę o objaśnienie mi wyniku. Rozpoznanie: GR. V . OBRAZ MIKROSKOPOWY NIE SPEŁNIA WSZYSTKICH KRYTERIÓW CYTOLOGICZNYCH, ALE BUDZI PODEJRZENIE O : ca papillare (1,12x0,60cm). Oprócz płatów i płacików z tyreocytów normotypowych widać kilka dużych strzępów z komórek o wyraźnie "jaśniejszych" polimorficznych jądrach z dość licznie występującymi bruzdami. Zwraca uwagę bardzo gęste ułożenie komórek w obrębie strzępków.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik badania jest niejednoznaczny, ale jest niepokojący i może wskazywać na rozwój nowotworu tarczycy. Proszę niezwłocznie udać się do endokrynologa, który pilnie wykona dalszą diagnostykę, która wykluczy lub potwierdzi rozpoznanie, a następnie zostanie Pani skierowana na odpowiednie leczenie. Pozdrawiam.