Wynik echa serca przy wszczepionym rozruszniku

Otrzymałem wynik Echo serca,który przedstawia się:Niewielkiego stopnia przerost lewej komory. Asynchroniczny skurcz lewej komory.EF 60%.Pozostałe wartości w normie.Jestem po zawale w 2008r.Mam wszczepiony rozrusznik serca.Biorę leki na nadciśnienie.Proszę o odpowiedź,czy wykazane nieprawidłowości są groźne.Nadmieniam,że wizytę kontrolną mam dopiero za 2 miesiące.Dziękuję za odpowiedź.

Piotr Pilarski

EF jest w normie. Jest to bardzo ważny parametr określający wydolność serca. Asynchroniczny skurcz wynika najprawdopodobniej z wcześniejszego zawału serca.

Pozdrawiam.