Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik gastroskopii u 23-latka

wynik gastroskopi z 02.09.2015r: przelyk i okolica wpustu endoskopowego bez zmian. zoladek o scianach elastycznych, o prawidlowej sluzowce, z antrum pobrano wycinek na test ureazowy. Odzwiernik drozny, opuszka dwunastnicy oraz czesc pozaopuszkowa bez zmian. test ureazowy dodatni)++) nastepnie wynik z gastroskopi z 30maja2015. przepuklina rozworu przelykowego 2cm, reszta bez odchylen. Tomografia klatki piersiowej bez zmian. Bol brzucha klucia, gniecenie na srodku i prawej stronie. krew norma,help
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam.
Z badań wynika, że ma Pan infekcję bakterią Helicobacter pyroli. Wymaga to odpowiedniego leczenia, tzw, eradykacji, czyli zastosowania antybiotyków i leku z grupy inhibitorów pompy protonowej. Także proszę się zgłosić do lekarza, który zlecał gastroskopię lub z wynikiem do lekarza rodzinnego po odpowiednie leczenie. Objawy mogą wynikać z tej infekcji. Aczkolwiek ból z prawej strony może także wynikać z innych chorób, choćby z kamicy pęcherzyka żółciowego. Jeśli nie było wykonane, proszę wykonać USG jamy brzusznej, które może zweryfikować, czy istnieje inna przyczyna bólu. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy