Wynik gastroskopii u 64-letniej kobiety

WITAM, CO OZNACZA WYNIK PO GASTROSKOPII ? PRZEŁYK BEZ ZMIAN, WPUST ZACZERWIENIONY, POKRYTY NALOTEM WŁÓKNIKA, Z DWIEMA 3MM LINIJNYMI NADŻERKAMI (LA-A). LINIA Z NA GRANICY FAŁDÓW ŻOŁĄDKOWYCH. W INWERSJI CECHY NIESZCZELNOŚCI WPUSTU, POZA TYM OKOLICA PODWPUSTOWA PRAWIDŁOWA. ŻOŁĄDEK PODATNY NA ROZDYMANIE. . BŁONA ŚLUZOWA W SKLEPIENIU I W TRZONIE PRAWIDŁOWA. OKOLICA KĄTA ŻOŁĄDKA BEZ ZMIAN. ANTRUM DROBNOPLAMIŚCIE ZACZERWIENIONE, Z POJEDYNCZYMI GRUDKAMI PROSTYMI. ODZWIERNIK ZACZERWIENIONY, OBRZĘKNIĘTY.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

obraz jest typowy dla refluksowego zapalenia przełyku. Zmiany są niewielkie. Poza tym bez odchyleń. Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza kierującego na badanie.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy był wykonywany test ureazowy? Wynik przedstawia pewne nieprawidłowości ale konieczne jest powiązanie wyniku z objawami występującymi u pacjenta. Proszę koniecznie udać się do lekarz zlecającego powyższe badanie.