Wynik glukozy w 27. tygodniu ciąży i cukrzyca ciążowa

Witam, w 27 tyg ciąży miała robioną glukozę 75g. na czczo wyszło 89, po godzinie 203, po dwóch godzinach 112. Badania wykonywałam 17.12 ale wyniki zinterpretował mój ginekolog na wizycie 5 stycznia. Uznał bym skonsultowała wynik z diabetykiem, lecz prawdopodobnie machnie na to ręką - nie machnął stwierdził jednoznacznie że mam cukrzycę ciążową i zalecił mierzyć cukier i przejść na dietę.Czy to faktycznie jest tak zły wynik?Martwi mnie jeszcze tylko kwestia, że tak długo czekałam na wizytę...
Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik po 1 godzinie wskazuje na cukrzycę, proszę stosować się do zaleceń diabetologa, jeśli wyniki glukozy nie będą dobrze kontrolowane dietą:
Na czczo poniżej 90 mg/dl
W ciągu dnia przed posiłkami poniżej 105 mg/dl
W 1, 2 godz. po posiłkach poniżej 120 mg/dl
W godzinach nocnych między 60-90 mg/dl
konieczne będzie włączenie insulinoterapii.
Pozdrawiam