Wynik histopatologiczny po poronieniu w 15. tygodniu ciąży

Dzień dobry.Niedawno odebrałam wynik histopat.Poroniłam w 15 tyg.Opis mikroskop.Częściowo zmacerowany płód dł.ciemieniowo-siedzeniowej 7 cm i ciemień.-piętowej 10 cm z widocznymi w okolicy karku obrzękiem tkanek miękkich.Co może oznaczać ten opis.Bo nadal nie wiem co mogło być przyczyną.Bardzo proszę o odpowiedż i poradę.Planujemy jeszcze dziecko ,czy powinnam jakieś badania zrobić?A może wspólnie z mężem wykonać badanie kariotypów?

Piotr Pilarski

Obrzęk karku najczęściej oznacza wady genetyczne lub konflikt serologiczny. Po jednym poronieniu nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań. Im kobieta starsza tym ryzyko pojawienia się aberracji chromosomowych większe.

Pozdrawiam.