Co oznacza wynik amniopunkcji?

dzien dobry mam pytanie jak zrozumiec wynik amniopunkcji kariotyp płodu 46,xx metoda-GTG,nie stwierdzono u płodu aberracji chromosomowych,test pappa trisomia21 1;73,trisomia 18 1;4,trisomia13 1;10 na usg stwierdzono przepukline oponowo mózgowa oraz przepukline przeponowaprosze tez o odpowiedz jakie szanse na przezycie ma dziecko jest 17 tydzien ciazyciay

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza kontrola w usg. Badanie kariotypu nie wyjaśniło przyczyny genetycznej