Wynik histopatologiczny po usunięciu polipa z jelita

Witam, miałam badanie jelita grubego, usunięto polip i otrzymałam wynik histopatologiczny. Nie wiem jak go zinterpretować, a wizytę u lekarza mam dopiero w styczniu. Oto co napisano :in excisionibus examinatis: fragmenta adenomatis tubularis intestini crassi cum dysplasia epithelii glandularum gradus minoris . Ocena marginesu tkankowego niemożliwa. Proszę o pomoc w interpretacji wyników. Dziękuję i pozdrawiam. Iwonna

Aleksander Ropielewski

Opis polipa gruczołowo- cewkowego z dysplazja nabłonkową niskiego stopnia. Spokojnie może Pani czekać do styczniowej wizyty.