Wynik holtera serca i kołatanie serca

Witam miałam ostatnio założony holter serca z powodu nocnych kołatań i o to jego wynik: Rytm zatokowy o średniej częstości 76. Zarejestrowano 593 ex komorowe bez form złożonych. Bez pauz powyżej 2 sekund, złożonych nadkomorowych zaburzeń serca. Kardiolog przepisał mi Propranolol 10 mg 1-2 tabletek dziennie nic nie mówiąc ,chciałabym wiedzieć czy to coś poważnego czy to jest jakaś choroba i w jakim celu mam brać ten lek bardzo proszę o odpowiedź serdecznie dziękuje.

Aleksander Ropielewski

Przepisany lek ma na celu obnżenie częstości akcji serca. Wyniki hltera nie budzą powodu do niepokoju.