Wynik hormonów tarczycy a planowanie ciąży

witam proszę mi odpowiedzieć czy wyniki które przedstawię świadczą o jakiś problemach z tarczycą niedoczynnością lub nadczynnością. TSH 2.31, anty TPO <5.00, ft3 2.90, ft4 1.38, anty TG 13.20. w lewym płacie tarczycy guzek o wym 1.2x0.8x1.1cm. Dodam że od lutego mam nie zdiagnozowane stany podgorączkowe pozostałe badania w porządku OB CRP również. Proszę mi napisać czy te wyniki mogą mieć wpływ na zajście w ciąże gdyż od kilku mies staram się o dziecko bezskutecznie. dziękuję i pozdrawiam

Witam!

TSH jest trochę podwyższone (dla kobiet w Pani wieku wynik nie powinien przekraczać 1,5), ft3 i ft4 dość niskie (powinny być w środkowej i górnej granicy normy) - bardzo możliwe, że tarczyca jest niedoczynna. I z tego może wynikać problem z zajściem w ciążę.
Na szczęście można ją uregulować odpowiednią dietą. Wystarczy zastosować dietę eliminacyjną- z jadłospisu wyrzucić gluten oraz nabiał, a wyniki się poprawią - wiem z doświadczenia.
W razie pytań może się Pani ze mną kontaktować: k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

Pozdrawiam ciepło