Niepokojące wyniki badania hormonów a podejrzenie zapalenia tarczycy lub choroby Hashimoto

Witam, mam TSH 0,006; FT3 12,27; FT4 49,16 i CRP 36,5. Ból szyi, zuchwy przy ziewaniu od ponad miesiąca. USG tarczycy wskazuje albo na podostre zapalenie tarczycy albo na Hashimoto. Czekam na biopsję. Od tygodnia biorę propanol i thyrozol - wyniki się pogorszyły - TSH z 0,07 spadlo na 0,006. Czy ten stan tarczycy może być wynikiem poronienia sprzed 6 miesięcy? Przed ciążą, w trakcie i zaraz po wyniki były w normie. Dziękuję

Witam serdecznie.

Być może już w trakcie ciąży pojawiły się problemy z tarczycą, bądź Hashimoto. Sam wynik TSH, fT3 i fT4 nie musi wskazywać na zaburzenia. Często spotykam się z sytuacją, gdy w/w wyniki są w normie, natomiast przeciwciała szaleją (a ich badanie wykonywane jest stosunkowo rzadko).
Wiem z doświadczenia iż takie wyniki można uregulować odpowiednio dobranym żywieniem. W razie pytań proszę o kontakt: k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

Pozdrawiam