Wynik i interpretacja MR angio
Proszę o interpretację wyniku mr angio: ognisko hiperintensywne śr. 3 mm w istocie białej płata ciemieniowego lewej powyżej trzonu komory bocznej lewej -zmiana naczyniopochodna. Angio: Hipoplazja t. przedniej mózgu prawej w odcinku A1. Poza tym wyniki prawidłowe. Powód badania to parestezje lewej czesci brody, dolnej wargi lewej cześci języka z czasem słabnące, ale utrzymujące sie ponad 4 miesiące.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
Zmiana naczyniopochodna może być zmianą po miejscu w którym doszło do niedokrwienia mózgu- jednak jest ona bardzo niewielka. Hipoplazja t. przedniej mózgu może być przyczyną okresowego zmniejszonego dopływu krwi do części mózgu i powodowac parestezje. Wynik najlepiej jednak skonsultować z lekarzem neurologiem.