Obecność zmian w obrazie TK głowy
Witam . Co oznacza w badabiu TK : " w istocie białej lewego płata ciemieniowego hypodensyjne ognisko śr 10 mogace odpowiadac niewielkiej zmianie naczyniopochodnej niedokrwiennej

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Taki opis może odpowiadać częściowemu niedokrwieniu mózgu, które oznacza obumarcie małęgo fragmentu tkanki mózgu z powodu przejściowego lub trwałego niedokrwienia tej okolicy mózgu.