Prośba o interpretację wyniku angio-MR głowy
Odebrałam wynik badania Angio-MR głowy. Niestety neurologa mam dopiero za 4 miesiące Proszę o interpretację : W istocie białej centrum semiovale praw. płata czoł. widoczne hiperintensywne w obrazach t2-zależnych i flair ognisko o średnicy 3mm - obraz MR niecharakterystyczny, może odpowiadać poszerzonej przestrzeni okołonaczyniowej Virchowa Robina lub zmiane naczyniopochodnej. Reszta wyniku idealna, wszystko ok. Co to może oznaczać? Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opisana zmiana może mieć podłoże naczyniowe. Niemniej jednak wskazana jest wizyta u specjalisty neurologa, który odniesie wynik badania do aktualnego stanu klinicznego.