Wynik morfologii HDW, MCHC

Witam. Niedawno robiłam morfologię. Ogólne wyniki wyszły w normie. Jednak MCHC mam równe minimalnej normie, czyli 32 g/dl, a HDW = 1,99 g/dl, a noma jest od 2,2. W badaniu moczu ciężar właściwy wyszedł poniżej normy. Chciałabym wiedzieć, co to wszystko oznacza. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Skrót HDW - to odchylenie standardowe dla stężenia hemoglobiny w krwinkach czerwonych wyrażanego w g/dl. MCHC - stężenie hemoglobiny w krwinkach czerwonych. HDW wynika z MCHC. Ale z kolei MCHC powinno być rozpatrywane w oparciu o wyniki HGB, HCT oraz MCV - jeśli te wyniki są dobre, to proszę kolejną morfologię wykonać za miesiąc.

Ciężar właściwy moczu poniżej normy najczęściej jest wynikiem pobrania moczu nie zaraz po przebudzeniu (kiedy po całej nocy oddajemy zagęszczony), ale w ciągu dnia.