Wynik morfologii krwi a wskazania do diagnostyki mononukleozy

Mój 6-letni syn przechodzi grypę, w trakcie lekarz zlecił badania, zaniepokoił go poziom leukocytów 2,3 i płytek krwi 130 , badanie wraz z rozmazem za dwa dni- teraz leukocyty 3,4 a płytki 140. Mały dochodzi do siebie, brał tylko leki przeciwwirusowe i ibum. Lekarz sugeruje diagnostykę w kierunku Mononukleozy gdyż w rozmazie były leokocyty atypowe w ilości 2 i limfocyty w ilości 66%-Czy jest to wskazanie w kierunku tej choroby czy taki obraz może być wynikiem ciężko przechodzącej infekcji?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nieprawidłowości w morfologii jak najbardziej mogą być wynikiem mononukleozy. Sugeruję konsultację ze specjalistą dziecięcych chorób zakaźnych.