Wynik morfologii wykonanej 5. dni po okresie

witam, Odebrałam wyniki morfologii: erytrocyty wyszły 3,86 mln/ul, hematokryt 36,1% i MCH 32,1pg, reszta w normie. Badanie miałam robione jakieś 5 dni po okresie czy z tego powodu mogę mieć te nieprawidłowe wartości? Wcześniej morfologia była w kwietniu i było w normie poza tym MCH ale to zawsze miałam wyższe. Badanie jest w celu przypisania hormonów. Czy mogą być jakieś przeciwskazania?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki są prawidłowe - nie ma powodów do niepokoju. Bez wątpienia nie będzie to przeciwwskazanie do antykoncepcji hormonalnej.