Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik MR kręgosłupa 35-latka

szukam pomocy bo nie wiem co dalej odebrałem wyniki MR i zmroziło mnie badanie wykazuje na poziomie l5/s1 koncentryczna przepuklinę krążka m-k uciskającą na worek oponowy bez stenozy kanału kręg. i wpuklającą do lewego otworu m-k z uciskiem na nerw korzeniowy po str prawej przepuklina wypełnia zachyłek boczny na poziomie l4/l5 stwierdza sie obecnośc wypukliny krążka m-k uciskający na worek oponowy i wpuklającej sie obustronnie do zachyłków na w/w poziomach zmiany degeneracyjne w post dehydratacj
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Jakie problemy ma polska transplantologia?

Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Wciąż jednak istnieje wiele trudności. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.

To dość istotna przepuklina ponieważ jej problem tkwi w ucisku na nerw korzeniowy. Jeśli opis rezonansu magnetycznego współgra z nasilonymi objawami klinicznymi (np. ostrymi bólami nie reagującymi na leki przeciwbólowe lub objawami wypadowymi ze strony układu nerwowego - np. niedowłady kończyn) zapewne będzie konieczne leczenie operacyjne. Radzę jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z neurochirurgiem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Na badanie kierował zapewne neurolog, on też oceniał ubytki neurologiczne lub ich brak. Wygląda na to iż poprosi o konsultację neurochirurga z kwalifikacją do zabiegu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy