Wynik MR kręgosłupa 35-letniej osoby do interpretacji

Proszę o opinię. Wynik rezonansu magnetycznego. Uwidoczniono odcinek Th8-S. Spłycenie fizjologicznej lordozy lędzwiowej oraz kyfozy piersiowej w odcinku dolnym. Niewielkie uwypuklenia krążków międzykręgowych L3-S1 z ich wpukleniem się do otworów międzykręgowych na poziomie L4-L5 po stronie prawej i L5-S1 po lewej. Krążki L3-L5 uciskają ścianę przednią worka oponowego. Sygnał z trzonów kręgowych i końcowego odcinka rdzenia kręgowego prawidłowy.

Witam serdecznie,

Wynik badania może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.