Wynik MR kręgosłupa 44-letniej osoby do analizy
Proszę o interpretację MR. wypukliny tarcz m/k C4/5 i C5/6 typu bulding disc z uciśnięciem worka oponowego. Wyrównanie lordozy kręgosłupa szyjnego.Doppler - obie tętnice kręgowe wykazują mierny ucisk RVA sr.do 2.0 mm, LVA sr. do 4.0 mm.W badaniu czynnościowym stwierdzono istotna zmianę prędkości przepływu w obu tętnicach kręgoych.

MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, opis wskazuje na zaawansowane zmiany przeważające i zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego, które powodują ucisk na tętnice kręgowe. Zalecam konsultacje chirurga naczyniowego. Pozdrawiam