Opis MR kręgosłupa 35-latka

dzień dobry, opis MR - kręgosłupa C. Wyrównanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego z zaostrzeniami krawędzi trzonów kręgów. Stan po operacji 21.04.2011 rok krążka m-kręgowego C5-C6. Na poziomie C4-C5 nieznaczna koncentryczna wypuklina krążka m -kręgowego typu bulging disc. Proszę wytłumaczyć czym to mi grozi jestem już po operacji przepukliny krążka m-kręgowego C5-C6( mam teraz płytkę przednia LFC tytan).

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku zmiany świadczą o postępującej chorobie zwyrodnieniowej. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. By wiarygodnie zinterpretować wynik konieczne jest bowiem zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta.