Wynik MR kręgosłupa a drętwienie rąk
Witam od 2 tyg mam drętwienia rąk i osłabienie mięśni rąk oraz ostatnio bóle karku. Wynik MR: Całkowite zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej, krążki C2/C3, C5/C6, i C6/C7 prawidłowej wysokości, bez cech dehydracji, Nieco uwypuklone ku tyłowi C3/C4 i C4/C5. Kanał kręgowy nie jest istotnie zwężony - rezerwa płynowa wykół rdzenia zachowana. Rdzeń kręgowy o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych. Czy te wyniki mogą wyjaśniać osłabienie mięśni i drżenie rąk?

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczna jest weryfikacja wyniku badania MR z objawami występującymi w bezpośrednim badaniu neurologicznym. Proponuję udać się do lekarza neurologa lub lekarza zlecającego powyższe badanie.