Wynik MR kręgosłupa po wypadku komunikacyjnym
Witam :) Mam do państwa pytanie. Jestem po wypadku samochodowym został mi zlecony pilny rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego. wynik rezonanu krążek międzykregowy na poz. vc3/vc4 tworzy niewielka przepukline centralna ktora modeluje worek oponowy. Na poz. vc4/vc5 widoczna jest duza przepuklina centralno lewostronna krążka ktora modeluje worek oponowy i uciska głównie korzeń nerwowy. Czy to może być przepuklina operacyjna?

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Postawienie diagnozy oraz decyzję o sposobie leczenia należy do lekarza neurochirurga. Dlatego sugeruję udać się wraz z wynikiem badania do lekarza neurochirurga w celu konsultacji.
Pozdrawiam.
Jeśli przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy z jednoczesnym uciskiem na korzeń nerwowy to z reguły taka przepuklina powinna być zoperowana. Proszę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z neurochirurgiem, który ostatecznie zadecyduje o tym czy należy tą przepuklinę zoperować.