Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik MR kręgosłupa po wypadku komunikacyjnym

Witam :) Mam do państwa pytanie. Jestem po wypadku samochodowym został mi zlecony pilny rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego. wynik rezonanu krążek międzykregowy na poz. vc3/vc4 tworzy niewielka przepukline centralna ktora modeluje worek oponowy. Na poz. vc4/vc5 widoczna jest duza przepuklina centralno lewostronna krążka ktora modeluje worek oponowy i uciska głównie korzeń nerwowy. Czy to może być przepuklina operacyjna?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam serdecznie,

Wynik może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Postawienie diagnozy oraz decyzję o sposobie leczenia należy do lekarza neurochirurga. Dlatego sugeruję udać się wraz z wynikiem badania do lekarza neurochirurga w celu konsultacji.

Pozdrawiam.

0

Jeśli przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy z jednoczesnym uciskiem na korzeń nerwowy to z reguły taka przepuklina powinna być zoperowana. Proszę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z neurochirurgiem, który ostatecznie zadecyduje o tym czy należy tą przepuklinę zoperować.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy