Wynik MR kręgosłupa szyjnego 31-letniej osoby do analizy
Wyniki Badania rezonansu Magnetycznego Badanie MR kręgosłupa szyjnego obejmujące pogranicze czaszkowo-szyjne i szyjno-piersiowe( FSE obrazy T1 i T2 zależne , STIR , przekroje strzałkowe i poprzeczne. Na poziomie C2/C3 widoczna jest drobna obuoczna protruzja jądra miażdżystego krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy. Niewielki „bulging” krążka międzykręgowego C3/C4 . W zakresie badania znajdują się ponadto drobne , prawdopodobnie podwięzadłowe protruzje jądra miażdżystego krążków

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.