Wynik MR kręgosłupa szyjnego 37-latki do analizy
Jak zinterpretować wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego: Na poziomach C3 - C4,C4 - C5, C5 - C6 małe uwypuklenia krążków międzykręgowych z ucisku struktur nerwowych. Jaki to może być ucisk? Czy zagrożony jest również rdzeń kręgowy? Czy może to w przyszłości powodować problemy z chodzeniem?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik świadczyć może o początku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Ostateczne rozpoznanie postawi lekarz neurolog lub neurochirurg, który skonfrontuję wynik badania MRI z objawami oraz badaniem fizykalnym i ewentualnie wynikami ewentualnie zleconych badań dodatkowych.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.