Wynik MRI kręgosłupa 37-latki
prosze o wyjasnienie mi wyniku MRI KREG.C.Spłycona fizjologiczna lordoza szyjna kregosłupa.obnizenie i odwodnienie krążków miedzy kregowych c4-5,c5-6,c6-7.Centralna protuzja krążka miedzykregowego c5-6 w fazie aktywnej uciska worek opony twardej i korzenie nerwowe w zwężonych otworach miedzykręgowych.Cętralno prawoboczna ekstruzja krążka miedzykręgowego c6-7 w fazie aktywnej uciska worek opony twardej i korzenie nerwowe.pozostałe krążki miedzykregowe bez wypuklin .co mi grozi

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Wynik badania wskazuje na liczne nieprawidłowości w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Tego typu zmiany mogą być przyczyną występujących dolegliwości bólowych. Wynik badania MRI powinno się oceniać w odniesieniu do występujących objawów klinicznych. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza.