Wynik pH krwi i poziomu żelaza

Witam, Jestem kobietą-48lat, odebrałam wyniki i okazuje się, że PH z krwi mam 5, a żelazo wyszło mi 217,5.Zastanawiam się, czy jest to możliwe przy moim zdrowym trybie życia. Staram się być aktywna w sporcie, co najmniej co drugi dzień ćwiczę, jeżdże na rolkach, rowerze.Jadam też sporo produktów pełnoziarnistych, warzyw i owoców świeżych i suchych,więc skąd ten wynik?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, nie sądze aby Pani dieta miała wpływ na takie wyniki badań. Proszę udac się do lekarza w celu interpretacji wyników. może poprosić Pani również o poszerzoną analizę stanu odżywienia ( białka, transferyna).
Pozdrawiam

Witam, pH krwi jest bardzo niskie i należałoby je powtórzyć, gdyż ten wynik to mocny stan zakwaszenia organizmu. Żelazo bywa podwyższone z różnych przyczyn, czy hemoglobina jest prawidłowa?