Wynik poziomu cukru i glukozy we krwi

03.2014 mój cukier=6,9.Potem w badaniach od 5,6 do 6,3.Dziś test obciążenia glukozą 75g (nie ma jeszcze wyników):podczas testu samopoczucie OK.W domu (2,5h od wzięcia glukozy) poczułem mocne osłabienie,drżenie rąk,problemy ze wzrokiem,mocne bicie serca,niepokój.Wynik glukometrem=50 mg/dl.Zjadłem coś słodkiego,po 10-20min objawy przeszły,zostało osłabienie.Czy to reakcja normalna? 6h po posiłku na glukometrze 137mg/dl. Leczę się na zapalenie żołądka (Mesopral 50mg 1/dzień,ZIRID 50mg 3/dzień).

Tak, takie wahania cukru mogą występować. Co do dalszego sposobu postępowania będzie wymagany wynik testu obciążenia glukozą.