Wynik rezonansu magnetycznego 21-letniej osoby do analizy

Witam, proszę o wytłumaczenie wyniku rezonansu: Na poziomie L5/S1 olbrzymia pośrodkowo - prawostronna przepuklina krążka m-k wielkości 1x1, 1x2,3 cm, zwęża kanał kręgowy do 0,6cm w wymiarze a-p uciska worek oponowy i korzeń nerwu rdzeniowego prawego. Ponadto widoczna jest pośrodkowa wypuklina krążka m-k na poziomie L4/5, która nieco uciska worek oponowy. Obniżenie wysokości tych krążków międzykręgowych z niższym sygnałem w obrazach T2 zależnych odpowiada zmianom degeneracyjnym.

Witam serdecznie,

Wynik świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Należy skonsultować się z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.