Wynik rezonansu magnetycznego i codzienne bóle kręgosłupa

Witam, mam 43 lata i codzienne bóle. Proszę o poradę. Oto wynik aktualnego rezonansu: -lordoza lędźwiowa pogłębiona; -kraki m-k o prawidłowym sygnale i wysokości; -zmiany wytwórcze na tylno bocznych krawędziach trzonów oraz w stawach m-k; -tylno lewoboczna wypuklina kraka L5/S1 z modelacja worka oponowego i zwężeniem lewego otworu m-k z możliwością ucisku na korzeń nerwowy; -ostre ustawienie kości krzyżowej; -przepukliny dotrzonowe Th10_L1; -stożek końcowy bez zmian ogniskowych. Pozdrawiam, Ewa.

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter przede wszystkim zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Rzeczywiście mogą powodować one silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto skonsultować wynik badania z neurochirurgiem gdyż nie wykluczona jest konieczność interwencji operacyjnej.