Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa u mamy

Dzień dobry, otrzymałam wyniki badania rezonansu magnetycznego mojej mamy, która aktualnie jest w pracy w Niemczech i nie ma możliwości pójscia do lekarza z wynikami, bardzo proszę o wytłumaczenie opisu: Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej, zmiany zwyrodnieniowe z nierównościami baszek granicznych, z osteofitami na krawedziach trzonow. Zwezenie szpar miedzykregowych C5-C6 oraz C6-C7. Zmiany zwyrodnieniowe w przedniej czesci trzonów C5-C6 typu Modic I i na poziomie C6-C7 typu Modic II. Na poziomie C5-C6 niewielkie uwypuklenie krążka międzykregowego, osteofity tylno-bocznych krawędzi trzonow wypuklają sie nieco do prawego otworu międzykręgowego powodują modelowanie przedniej powierzchni worka oponowego bez cech ucisku korzeni nerwowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego 11mm

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest odpowiednia rehabilitacja. Wskazana jest także konsultacja z neurochirurgiem gdyż niektóre z opisywanych patologii mogą w przyszłości powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Są to w przeważającej większości zmiany o charakterze zwyrodnienia kręgosłupa.