Wynik RM i rehabilitacja kręgozmyku

Witam Jestem w trakcie rehabilitacji mojego kregozmyku stwierdzonego w połowie lutego, po kolejnym RM oto wynik: zmyk przedni l5 o 7mm. Znacznego stopnia obniżenie wysokości krążka mk L5-S1 z kompresja work oponowegoo i zwężeniem otworów mk. Przewlekły odczyn zapalno zwyrodnieniowy blaszek granicznych na tym poziomie. Poza tym krążki mk o prawidłowej wysokości i prawidłowym sygnale bez cech zwyrodnienia. Widoczny odcinek rdzenia kręgowego bez zmian ogniskowych.

Aleksander Ropielewski

Z opisu wynika, że w dalszym ciągu utrzymuje się kręgozmyk z uciskiem nerwów, które mog apowolować dolegliwości bólowe oraz zaburzenia czucia i ruchu kończyn dolnych, a także probemy z nietrzymaniem moczu i stolca. Dalsze postępowanie należy ustalić po przeprowadzeniu badania przedmiotowego i korelacji objawów z wynikami badania oraz rezonansu magnetycznego.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie wiem o co chce Pan zapytać? W MR: jak widać = kręgozmyk, ucisk worka oponowego i zwężenie szpar oraz zmiany zwyrodnieniowe - taki stan może dawać dolegliwości bólowe. Proszę z wynikiem udać się do lekarza prowadzącego.