Wynik RTG klatki piersiowej 34-letniej osoby do analizy
Witam!! Co oznaczają wyniki RTG klatki piersiowej: Pasma zagęszczeń przy wnęce prawej. Serce z przewagą lewej komory. Jamy opłucnowe wolne.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania może świadczyć o stanie zapalnym. Na podstawie samego badania RTG nie można postawić diagnozy, dlatego wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub pulmonologiem w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.