Wynik badania RTG klatki piersiowej 47-letniej osoby do analizy

Proszę u udzielenie mi odp na poniższy opis rtg klatki piersiowej: pola płucne o wzmożonym w ok.przywnękowych rys.zrębu, bez świeżych zmian ogniskowych, wnęki naczyniowe. Sylwetka serca rtg bz. Niepokoją mnie i są niezrozumiałe sformułowania w 1 zdaniu oraz - wnęki naczyniowe.

Witam serdecznie,

Opis badania może świadczyć o różnych przyczynach takiego wyniku RTG klp. np. zmiany zapalne. Ocena wyniku musi być połączona z badaniem fizykalnym oraz analizą objawów występujących u Pani. Wskazana jest u Pani wizyta u lekarza zlecającego badanie lub pulmonologa w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.