Wynik RTG klatki piersiowej 67-letniej osoby do analizy
Mam prośbę o interpretację rtg klatki piersiowej mojej mamy 67 lat, osoba nigdy nie paląca, ale miała kiedyś problem z nadciśnieniem. Zdjęcie rtg klp p-a pola płucne bez świeżych zmian ogniskowych i naciekowych, obustronnie akcentacja naczyniowa cienia wnęk, serce miernie powiększone w wymiarze poprzecznym. O czym może świadczyć taki wynik badania.

KOBIETA, 67 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Przy braku obawów nie widzę powodu do niepokoju. Więcej mógłbym powiedziec po skonfrontowaniu wyniku ze stanem klinicznym.