Wynik RTG klatki piersiowej 67-letniej osoby do analizy

Mam prośbę o interpretację rtg klatki piersiowej mojej mamy 67 lat, osoba nigdy nie paląca, ale miała kiedyś problem z nadciśnieniem. Zdjęcie rtg klp p-a pola płucne bez świeżych zmian ogniskowych i naciekowych, obustronnie akcentacja naczyniowa cienia wnęk, serce miernie powiększone w wymiarze poprzecznym. O czym może świadczyć taki wynik badania.

Aleksander Ropielewski

Przy braku obawów nie widzę powodu do niepokoju. Więcej mógłbym powiedziec po skonfrontowaniu wyniku ze stanem klinicznym.