Wynik RTG kręgosłupa a dalsze leczenie
Jak się leczyć po następującym wyniku RTG? niewielka esowata skolioza z rotacją kręgów; pogłębienie lordozy lędźwiowej; tarcza m/k L5/S1 zwężona ; zmiany zwyrodnieniowe w stawach m/k od L-4 ku dołowi.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, wskazany jest kontakt z ortopedą i rozpoczęcie rehabilitacji, ew. rozważenie leczenia operacyjnego. Proszę pamiętać, że lekarz nie leczy "wyniku RTG" ale pacjenta, stąd wpływ na dalsze postępowanie ma przede wszystkim stan kliniczny i badanie lekarskie.