Wynik RTG kręgosłupa i ból lędźwi
witam oto mój wynik rtg kregoslupa.zrobilem badanie poniewaz cierpie na bół ledzwi od kilku lat wynik:KREGOSŁUP L o zachowanej lordozie.przestrzen mk L5/S1 w calosci zwezona ze sklerotyzacja blaszek granicznych.jak to zrozumiec?skad te bóle nawet takie ukłucia gdy stoje normalnie

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowny Panie, bóle mogą być związane właśnie z zmianami w kręgosłupie ponieważ odcinek L5/S1 (na granicy odc lędźwiowego i krzyżowego) jest całkowicie zwężony co może powodować ucisk na nerwy rdzeniowe. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego oraz rehabilitację i stosowanie odpowiednich środków przeciwbólowych. Pozdrawiam.