Wynik RTG kręgosłupa i ból lędźwi

witam oto mój wynik rtg kregoslupa.zrobilem badanie poniewaz cierpie na bół ledzwi od kilku lat wynik:KREGOSŁUP L o zachowanej lordozie.przestrzen mk L5/S1 w calosci zwezona ze sklerotyzacja blaszek granicznych.jak to zrozumiec?skad te bóle nawet takie ukłucia gdy stoje normalnie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, bóle mogą być związane właśnie z zmianami w kręgosłupie ponieważ odcinek L5/S1 (na granicy odc lędźwiowego i krzyżowego) jest całkowicie zwężony co może powodować ucisk na nerwy rdzeniowe. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego oraz rehabilitację i stosowanie odpowiednich środków przeciwbólowych. Pozdrawiam.