Wynik RTG kręgosłupa szyjnego i piersiowego a wykonanie zabiegu operacyjnego

witam chciałabym prosic o interpretacje wyników i odpowiedz czy opisane zmiany sa podstawą do wykonania zabiegu operacyjnego. Wynik rtg kręgoślupa szyjnego : zwężenie krązka między kręgowego C5-C6 z obecnością osteofitów na krawędziach trzonowych- objawy dyskopatii. zmiany deformatywne w cześci stawowej kręgosłupa. i rtg kregosłupa piersiowego: lewostronna skolioza z dolnym odc. piersiowym. Osteofity na krawędziach trzonów zmiany zwyrodnieniowo- deformatywne w stawach miedzykręgowych.

Takie RTG na pewno nie kwalifikuje do leczenia operacyjnego, nie ma tu nic nadzwyczajnego dla 41 letniej kobiety ( norma wiekowa) , ale prosze pamietać,że nie operuje sie rtg tylko pacjenta, więć ważne jest badanie kliniczne do badania obrazowego ( a na pewno neurochirurg przed podjęciem leczenia operacyjnego zaleciłby dokładniejsze obrazowania np. NMR jak do tego były by wskazania)