Zniesienie lordozy szyjnej w RTG kręgosłupa
Bardzo boli mnie kręgosłup zrobiłam prześwietlenie oto opis RTG kr. szyjnego Zniesienie lordozy szyjnej, zwężenie przestrzeni międzykręgowej C/6 C/7,osteofity na jej przednich i tylnych krawędziach cechy spondylozy szyjnej,drobne zmiany zwyrodnieniowe także w stawach unkowertebralnych RTG kr piersiowego Sklerotyczna przebudowa płytek granicznych trzonów kręgów piersiowych,drobne ostefity na ich przednich krawędziach Czy to coś poważnego?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Są to typowe zmiany zwyrodnieniowe. Należy wdrożyć fizjoterapię i regularne ćwiczenia w celu zapobieżenia postępowaniu zmian zwyrodnieniowych i minimalizowaniu dolegliwości bólowych.