Wynik RTG płuc 41-letniej osoby do interpretacji

witam dziś odebrałem rtg płuc.Niewielkie okołooskrzelowe zagęszczenia zapalne przywnekowo i w polach dolnych.Nadprzeponowo po lewej zwłóknienie.Serce niepowiększone.Aorta wydłużona.Przepona wolna.JUTRO MAM WIZYTĘ U INTERNISTY

Aleksander Ropielewski

Internista w połączeniu z wynikami badania przedmiotowego i badaniem RTG oceni czy konieczna jest antybiotykoterapia (najpewniej tak) i czy choruje Pan na zapalenie płuc (najpenwiej tak).