Wynik RTG płuc 65-latki

Moja mama odebrała wynik rtg płuc - W dolnych płucach skąpe , pasmowate i siateczkowate śródmiąższowe, przewlekłe zagęszczenie zastoinowe Co to jest bo bardzo się martwię Beata

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zagęszczenia zastoinowe mogą być objawem niewylności krążenia, ale wymagają też wykluczenia ew. infekcji płuc. Opisany stan nie jest niebezpieczny, ale wymaga konsultacji z lekarzem zlecającym badanie / internistą.