Wynik RTG stawu skokowego

Os Trigonum Czy może być to oderwana kość Os Trigonum od reszty stawu skokowego? Fizjoterapeuta uznał to za twór nieznanego pochodzenia, po wykonaniu USG uznał że jest on luźny i spowodował uszkodzenie mięśnia (przez zbyt mocne opuszczenie stopy ku dołowi przy upadku) i należy usunąć za pomocą ultradźwięków. Wg mnie jest to właśnie dodatkowa kość Os trigonum (obecna u mnie również w prawej stopie), więc wątpię w skuteczność ultradźwięków. Proszę o pomoc. http://zapodaj.net/4f3b976e226c8.jpg.html

Witam,
na zdjęciu rzeczywiście wygląda to na kość trójkątną, która jest kością nadliczbową powstałą na podłożu chrzęstnym. Ultradźwięki na pewno nie usuną tej kości, więc działanie takie jest bezcelowe.
Pozdrawiam