Wynik RTG stawu skokowego
Os Trigonum Czy może być to oderwana kość Os Trigonum od reszty stawu skokowego? Fizjoterapeuta uznał to za twór nieznanego pochodzenia, po wykonaniu USG uznał że jest on luźny i spowodował uszkodzenie mięśnia (przez zbyt mocne opuszczenie stopy ku dołowi przy upadku) i należy usunąć za pomocą ultradźwięków. Wg mnie jest to właśnie dodatkowa kość Os trigonum (obecna u mnie również w prawej stopie), więc wątpię w skuteczność ultradźwięków. Proszę o pomoc. http://zapodaj.net/4f3b976e226c8.jpg.html

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam,
na zdjęciu rzeczywiście wygląda to na kość trójkątną, która jest kością nadliczbową powstałą na podłożu chrzęstnym. Ultradźwięki na pewno nie usuną tej kości, więc działanie takie jest bezcelowe.
Pozdrawiam