Wynik RTG zatok i niedrożność zatok sitowych

W maju wykonano mi RTG zatok-wynik "zapalenie zatok szczękowych", w czerwcu miałam TK zatok-opis "Masywne pogrubienie śluzówki w prawej zatoce szczękowej. W dolnych zachyłkach zatok szczękowych pogrubienie śluzówki i zmiany torbielowate:w prawej 18 mm, w lewej 8 mm. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujściowo-przewodowe drożne. Ograniczenia kostne prawidłowe. Skrzywienie przegrody nosa na stronę lewą" Lekarz dopatrzył się niedrożność zatok sitowych i zaleca zabieg.-BM

leczenie operacyjne stosuje się w przypadku niepowodzenia leczenia zachowawczego - czyli lekami. Z twojego wpisu nie wynika ze byłaś leczona.

Zabieg to ostateczność.