Wynik sekcji zwłok dziecka

Proszę o przetłumaczenie sekcji zwłok mojej córeczki. Z góry dziękuję. Neonatus praematurus femininus.Malformationes conganitae:Hypoplasio pulmonum et hypoplasio cordis.Signa anoxiae intrauterinae:aspiratio fluidi amnialis, ecchymoses focalis interstitialis et intraalveolaris.Oedema pulmonum.Apneumatosis fere completa focalis pulmonum.Foci necrotici et ecchymoses intramularis ventriculi dextri et sinistri cordis.Ecchymoses interstitialis hepatis.Ecchymoses piramidarum renum.Ecchymoses confluentes interstitialis et subcapsularis lienis.Ecchymoses tunicae mucosae oesophagi.Necrosis heamorrhagica pavietis ventriculi.Atrophia thymi (thymus medullaris)

Lek. Tomasz Budlewski

Noworodek wcześniak płci żeńskiej. malformacje wrodzone : hipoplazja płuc i serce. Znaki niedotlenienia wewnątrzmacicznego : aspiracja płynu owodniowego, wybroczyny, obrzęk płuc, bezpowietrzne płaty prawego płuca, ogniska martwicze w prawej i lewej komorze serca, wybroczyny na watrobie, nerkach, sledzionie, błonie sluzowej przełyku, martwica krwotoczna ściany żoładka, zanik grasicy.