Wynik testów ciążowych a prawdopodobieństwo zajścia w ciążę

Witam, ostatni okres miałam 13 maja, cykle mam 36 dniowe, dzień przed planowanym okresem robiłam test wyszła blada druga kreska, następnie 2 dni po planowanym okresie zrobiłam dwa kolejne testy, na jednym tak jak wcześniej druga kreska blada, na drugim bardziej czułym wyszła zdecydowanie ciemniejsza nie mniej jednak nie tak ciemna jak kreska kontrolna. Ginekolog stwierdził że narazie za wiele nie widać na usg, jedynie bardzo malutki pęcherzyk i kazał mi się zgłosić na wizytę za 3 tygodnie. A więc moje pytanie brzmi, czy w 100% jestem w ciąży? I jeśli palę to czy są jakieś skuteczne sposoby aby całkowicie to palenie rzucić? Nie chce truc dzidziusia ale jest to momentami silniejsze ode mnie i zapalne tego papierosa czy dwa dziennie :(

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Palenie w ciąży jest bezwzględnie przeciwwskazane. Powoduje to wiele powikłań ciąży i rozwoju dziecka. Niestety nie ma konkretnej, skutecznej metody na rzucanie palenia - wszystko zależy od silnej woli osoby, która chce się rozstać z tym nałogiem.