Wynik testu bHCG w 4 tygodniu ciąży

Witam , wczoraj robiłam test bhcg , (Ciąża 4tyg)wyszło 176 normy mojego laborat to 40- 5000 4tyg 5tyg od 400 Jestem według moich obliczeń dokładnie w ciąży 4tyg i 5dni .. Boję się ,że nie przyrosnie przez kolejne 2dni aż tyle. czy wynik nie jest za niski ? na testach z moczu kreska na początku bardzo mało widoczna a wczoraj już grubsza i różowa. Boję sie ,że coś nie tak Czy skoro mieszczę się w normach jest db czy mimo tg może być coś nie tak? 1 wizytę u ginek mam dopiero za 5dni

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy ocenić przyrost beta-hCG po 2 dniach. Możliwe jest również, że do zapłodnienia doszło kilka dni później, niż wynika to z obliczeń na podstawie daty ostatniej miesiączki - nie ma w tym wypadku powodów do niepokoju.